visiška laisvė besišypsant

Vis dar bandau mintyse sudelioti įspūdžius, kuriuos parsivežiau iš kelionės Amerikoje. Ir dabar jau po truputį norisi pasidalinti atradimais ir potyriais.

Turbūt ne karto Jums teko girdėti žmones, sakančius, kad Amerika yra svajonių šalis ar tiesiog vieta, kur jie norėtų gyventi. Ir priežastys tam yra skirtingos; kas dėl geresnio pragyvenimo; idealizuoto vaizdo; žmonių ar tiesiog kitokios kultūros. Ar aš pati norėčiau ten gyventi? Dar nežinau, bet tai buvo puiki šalis praleisti atostogas.

Kuo mane sužavėjo? Labiausiai patiko aplinkiniai nepažįstami žmonės. Nepaisant to, kaip pati atrodžiau ar kaip jaučiausi, jų šypsena ir pasisveikinimas priversdavo mane nusišypsoti. O tada kažkaip pagerėdavo nuotaika ir norėdavosi kitam perduoti šypseną ir tą gerą emociją. Patiko dar ir tai, kad nusišypsojus į tave niekas keistai nežiūrės ir nelauks šypsenos priežasties. Gali tiesiog būti laimingas ir niekuo nesirūpinti.

Dvi savaitės tokio emocijų laisvumo kažkaip mane sušildė. Iš vidaus jaučiausi ramesnė ir lengviau reiškianti savo būseną. Po kurio laiko nebijojau ar net negalvojau, kas bus jei pakalbinsiu ar nusišypsosiu. Tiesiog visa tai pasidarė įprasta.

Grįžus į Lietuvą supratau, kad būtent to ir reikia lietuviams. Nebijoti vienas kitam nusišypsoti, galiausiai paprasčiausiai pasisveikinti. Juk nieko tokio būti šiek tiek atviresniems pokyčiams ir pasauliui. Žingsnis po žingsnio mums besikeičiant, keičiasi ir aplinka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s