.atspindys į kitą

Tikiuosi, jog vieną dieną atsikelsiu ir suvoksiu, kas aš esu ir kuo noriu būti. Taip taip, aš puikiai žinau, kad tai yra nereali svajonė, kuri nieko nedarant neišsipildys. Tad save skatinu labiau save pažinti skirtingose srityse. Naujos veiklos po darbo, kitokie nauji žmonės ir visas plečiamas akiratis. Pradžiai papasakosiu trumpą istoriją susijusią su savęs pažinimu.

Vieną vakarą sugalvojau susitikti su savo gera drauge ir kita jos drauge, kurios net nepažįstu. Prisipažinsiu, man patinka susipažinti su naujais žmonėmis, tik tenka kiekvieną kartą perlipti per save galvojant ką pasakyti, kaip pasakyti ir galiausiai, kokia aš pasirodysiu. Tad tą vakarą lygiai taip pat žvelgiau į naująjį žmogą, nerimavau ir taip nenorėjau bendrauti po ilgos ir sunkios darbo dienos.

Su tokia “motyvacija” įėjau į kavinukę ir tikėjausi blogiausio. Pačioje pradžioje stengiausi mažiau kalbėti, daugiau įsiklausyti ir stebėti situaciją. Tiesą sakant, dėl nepažįstamos panelės taip klydau… Ji buvo būtent tas žmogus, kurį aš turėjau sutikti. Nenustygstanti vietoje ir vis turinti ką papasakoti. Pilna emocijų ir tokių linksmų išsireiškimų ir vis tauškianti. Tas vakaras buvo toks malonus ir geras. Būtent toje panelėje pamačiau save, tiksliau tokią, kuria save laikau. Dabar galbūt ta liepsnelė šiek tiek pridujus ir ją reikia atgaivinti. Kadangi trūksta to spragsėjimo, džiaugsmo, šypsenos ir nenusedėjimo vietoje.

Tokia trumpa istorija parodo, kad dažnai kiti žmonės yra mūsų atspindžiai. Nebūtinai pilnas atvaizdas yra matomas, gali būti maža ar didesnė dalis, kuri atsispindi. Tai ne tik padeda pamatyti dabartinę situaciją, bet ir leidžia susimąstyti koks norėtum būti ar buvai. Ir galbūt susidėlioti mintis, ar judi ta linkme, kuria norėtum.

Man taip pat yra buvę, jog “atspindys” būna neigiamas. Iš kito žmogaus elgsenos gali pastebėti savo ydas. Buvo laikas, kai kartais paveluodavau į susitikimus su draugais, kolegomis ir nemačiau tame bėdos. O buvo situacija kai turėjome daryti projektą su didesne dalimi žmonių ir jų vėlavimas tiesiog visus varė iš proto. Tada pasijutau kitoje barikadų pusėje ir labai aiškiai pamačiau savo elgesio atspindį.

Pagrindinė mintis iš viso šito turbūt būtų pakankamai paprasta. Nevenkite atidžiai stebėti kitus žmones ir jų elgseną, ypač jei visa tai sukelia emocijų. Būtent tokios situacijos gali parodyti dalį jūsų pačių.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s